Hemingway bar Praha - koktejlový bar v Praze

Podnik inspirováný Ernestem Hemingwayem, jakožto jedním z nejznámějších barových milovníků, který proslavil nejeden koktejl. Sám inovoval známé receptury, a proto se dodnes na světových barech připravují koktejly jako Hemingway Daiquiri či verze Papa Doble. Lidé jeho barový život spojují výhradně s Kubou, což není správné!

Ano, bary jako La Bodequita a El Floridita založily svůj věhlas na jeho dávné a časté přítomnosti v těchto podnicích, ale on miloval dobré bary a drinky po celém světě.

Hemingway bar se do značné míry věnuje i jeho oblíbeným destilátům. Absinthu, Rumům a Champagne.

Nabídku absinthů v našem baru najdete rozhodně nejširší na území České republiky. Disponujeme i velmi vzácnými replikami těch nejlepších absinthů, které kdy byly vyrobeny. Tento ušlechtilý destilát podáváme tradiční cestou. Hosté jsou velmi překvapeni z toho, jaká všeobecná neznalost o Absinthu koluje. Sami přijdou se svými informacemi, které jsou bohužel velmi často úplně chybné, tím máme na mysli zapalování levných český absintových náhražek.

S nabídkou rumů je na tom náš bar také poměrně slušně. K dnešnímu dni evidujeme více než dvě stě druhů rumů. V rámci servisu rumu mají naši hosté možnost objednat si "tasting experience" (nutná předobjednávka), což je několik dvoucentilitrových vzorků rumů s kouskem čokolády, ořechy a sušeným ovocem, což hosta do budoucna velmi kladně ovlivňuje v preferenci a náklonnosti k určité značce tohoto karibského destilátu. Zajímavost, která souvisí s Hemingway barem a rumem je, že sdružujeme první Rumový klub v ČR. Podstatou je opět rozšiřování rumových obzorů u našich hostů, ale i ostatních milovníků rumu. Jednotlivé značky distribuovaných rumů v ČR sami přispívají do našeho rumového klubu produkty a informacemi.

A do třetice výběr nejušlechtilejších šumivých vín, což jsou vína z oblasti Champagne, jsme založili nejen na věhlasných a velkých značkách, ale máte zde možnost ochutnat i velmi malé producenty s produkcí menší než 30 tisíc lahví za rok. Věřte, že se mezi nimi najde mnoho skvostů za bezkonkurenční ceny.

Co je ale rozhodně doménou Hemingway baru, jsou prvotřídní koktejly, které jsou připravovány výhradně z prémiových a ultra prémiových produktů a čerstvých ovocných šťáv. Náš hlavní zájem je, abychom v nápojové gastronomii dokázali maximum. Starat se o Vás budou velmi zkušení barmani, kteří Vám poskytnou maximální servis. Stále se snažíme objevovat nové a nové věci a znalosti o produktech rozšiřujeme stále dál a dál.

Hemingway Bar – fine mixology and luxury spirits
Hemingway Bar Praha
Karolíny Světlé 26
Praha 1 | Mapa
OTEVŘENO
Pondělí - Čtvrtek 17.00-01.00
Pátek 17.00-02.00
Sobota 19.00-02.00
Neděle 19.00-01.00
REZERVACE
Rezervace pouze telefonicky!
Po-Pá po 16, So-Ne po 18

+420 773 974 764
Hemingway Bar - Barlist
Hemingway Bar - Cocktail list
HQ Video - YouTube
Bar Praha Facebook
Nahoru